Mając przedsiębiorstwo, którego działanie opiera się na wytwornicach pary, zapewne zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia konserwacja wspomnianych maszyn. Bez nich firma nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Warto zatem zadbać o to, aby zawsze mieć w zanadrzu odpowiednie części, które pozwolą naprawić usterkę lub wymienić część, kiedy przyjdzie na to czas.

Dziś chcemy opowiedzieć Wam o jednej z najważniejszych, bez której wytwornice pary z pewnością nie będą działały bez zarzutu. Chodzi o czujnik ciśnienia. Najczęściej wykorzystywanym jest ten firmy Comel. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego czujnik ciśnienia Comel jest tak istotny w każdej wytwornicy pary, zostań z nami i przeczytaj poniżej.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Czujnik ciśnienia Comel to urządzenie, które odpowiedzialne jest za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w wytwornicy pary. Oznacza to, że bez niego mogłoby dojść do niekontrolowanego wybuchu pary o ciśnieniu znacznie większym niż bezpieczne. Czujnik ciśnienia Comel spełnia zatem bardzo ważną funkcję – dostosowuje ciśnienie do takiego, które jest bezpieczne dla maszyny i użytkowników. Zmniejsza je przed zaworem do poziomu, który jest bezpieczny za tą częścią.

Aby czujnik ciśnienia Comel działał bez zarzutu, powinniście przed jego zakupem sprecyzować, do jakiego urządzenia będzie montowane. Przede wszystkim należy podać typ i wielkość gwintu oraz zakres ciśnienia, które będzie wytwarzane.